PRZEDSZKOLE TIKA

Placówka inna niż wszystkie

strefarodzica     strefadziecka   biedronka    tuztuz             

biedronka      tuztuz      sowa    slimak    jez

Drodzy Rodzice

 Witamy w Przedszkolu Niepublicznym Tika!

Mamy nadzieję, że czas spędzony z nami będzie dla Państwa Dzieci pełen radosnej zabawy, przygód i satysfakcji. Bardzo zależy nam na wspieraniu wszechstronnego rozwoju Państwa Dzieci oraz aktywnej współpracy z Państwem, dlatego przygotowaliśmy PAKIET RODZICA – zbiór najważniejszych informacji o tym, jak pracujemy. Dla nas najważniejsze jest każde Dziecko, dlatego dbamy aby nasza praca z Dziećmi opiera się na przyjętych przez wszystkich wychowanków Przedszkola zasadach, nagrodach i konsekwencjach.

Służą one temu, aby ułatwić Dzieciom i nauczycielom wzajemne relacje i aby czas spędzony w naszym Przedszkolu był okazją do nauki umiejętności społecznych oraz utrwalania dobrych nawyków.

Każdą sytuację traktujemy jako sytuację edukacyjną – dlatego uczymy Dzieci nowych umiejętności poprzez odwoływanie się do zasad, docenianie ich starań oraz podkreślanie tego co robią dobrze. Wyciąganie konsekwencji traktujemy jako ostateczność. Konsekwencje które stosujemy, wcześniej ustalamy z Dziećmi po to aby wiedziały, że są one wynikiem ich decyzji i działań, a nie „karą za złe zachowanie".


Zasady dostosowane są do wieku i możliwości Dzieci (inne zasady obowiązują 3 - latków a inne 5 - latków). Zasady obowiązują na jadalni, na sali zabaw oraz w toalecie.

Na jadalni dotyczą one samodzielnego jedzenia, mówienia „dziękuję” po posiłku, utrzymywania czystości wokół siebie oraz proszenia o dokładkę.

Podczas popołudniowej toalety ćwiczymy czekanie na swoją kolej i samodzielne mycie ząbków, a każde skorzystanie z toalety traktujemy jak okazję do dbania o regularne mycie rączek.

Na sali zabaw dbamy o to, aby zabawki wracały na swoje miejsca, a podczas wspólnych zabaw mówić pojedynczo, słuchać aktywnie i cierpliwie czekać na swoją kolej. Naszym zdaniem, są to kluczowe umiejętności dla satysfakcjonującej współpracy w większej grupie.

Pamiętamy również o nagradzaniu Dzieci.Najcenniejsze dla Dzieci są pochwały. Dlatego, kiedy mamy okazję, to chwalimy :)

Dodatkowo nagradzamy dzieci punktami oraz naklejkami.

Zależy nam, aby z jednej strony Dzieci wiedziały czego od nich oczekujemy i co jest dla nas ważne, z drugiej miały świadomość co robią dobrze, jakie są ich mocne strony.

Zachęcamy Państwa do wspólnego ćwiczenia w domu i utrwalania z Dzieckiem nabytych w Przedszkolu umiejętności.

Jeżeli jesteście Państwo ciekawi naszych metod dydaktycznych i chcielibyście dowiedzieć się więcej, zachęcamy do kontaktu z nami, zawsze służymy pomocą i informacjami!

   
Partnerzy:  
kronikaksgronikBP   bigbaba staloweaniolybecekdmdbramacukermana      
Tika lubi:

stgublizejwczesnalocalheroesstylef1artmoleculesbambinomuzeumdobranocekendo

 

pracowniakdobrakarmakikimorababagagabriokozakamarkizpotrzebypieknakalimbaagawu madedwiesiostry

 

fundacjamamamuchomorpantuniestaldadumczasdziecimiastodziecinaturalkidsmamagamaczarnaowca

 

i2rebelideegologohdmuseum

Jesteśmy na: facebook
 

  logo scp

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2019 Przedszkole Niepubliczne TIKA z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.